15/07/2024

Kurti e pranon kërkesën e ShBA-së për ta shtyrë masën e gjobave

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar kërkesen e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pēr shtyerjen e masës së gjobës për targa, edhe për 48 orë.

“Falenderoj ambasadorin Hovenier për angazhimin dhe përfshirjen e tij.  E pranoj kërkesën e tij për shtyrje prej 48 orësh për vendosjen e gjobave për targat e paligjshme “KM” (dhe të tjera).  Jam i lumtur që do të punoj me SHBA-në dhe BE-në për të gjetur një zgjidhje gjatë dy ditëve të ardhshme” i replikoi Kurti Hovenierit.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...