15/06/2024

Kurti nuk u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve për aksionin në MINT: Deklarohemi gjatë ditës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri Albin Kurti nuk ka dhënë asnjë deklaratë pas aksionit të Policisë së Kosovës në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) dhe arrestimit të dy zyrtarëve lidhur me “aferën e vajit dhe grurit”.

Kurti pas ceremoninë e lansimit të “Thirrjes publike për mbështetjen e konsumatorëve familjarë në investimin në pajisje shtëpiake efiçiente dhe sistemin diellor për ngrohjen e ujit sanitar’, nuk i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.

“… Ju ftoj të gjithëve që nga sot, më datë 18 gusht të aplikoni për masën e tertë për efiçiencë të energjisë, 45 ditë do të jetë thirrja e hapur.

Për çështje të tjera jashtë efiçencës së energjisë që ju interesojnë deklarohemi sot gjatë ditës”, është shprehur kryeministri. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...