15/06/2024

Kurti pret nesër pesëshen diplomatike

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nesër pret në takim Përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, Zëvendës Ndihmës Sekretarin e ShBA-së, Gabriel Escobar dhe këshilltarët e liderëve shtetërorë të Gjermanisë, Francës e Italisë.

Takimi do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë nga ora 10:00.

Në njoftimin e zyrës së kryeministrisë, thuhet se mediat mund të marrin pamje në oborrin e ndërtesës së Qeverisë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...