20/06/2024

Lajm i mirë për kryeqytetin, s’ka shtrenjtim të faturave për ngrohje

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeshefi i Termokosit, Fisnik Osmani ka njoftuar se ZRRE sot ka miratuar strukturën e re tarifore për konsumatorët e kësaj ndërmarrje për sezonin 2022-2023.

Bazuar në këtë vendim, nuk do të ketë rritja të tarifave në fatura.

“Lajm i mirë për qytetarët e Prishtinës!
ZRRE ka miratuar strukturën e re tarifore për konsumatorët e NP “Termokos” SH.A. për sezonin ngrohës 2022/2023.
Sipas kësaj strukture, edhe këtë sezon ngrohës faturimi për konsumatorët banesor dhe afarist/institucional do të bëhet me tarifa të pandryshuara nga sezoni i kaluar” shkruan Osmani në njoftim./Indeksonline/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...