18/06/2024

Policia e Kosovës bllokon mbi 20 rrugë ilegale në kufi me Serbinë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Tashmë nga policia e Kosovës janë bllokuar mbi 20 rrugë ilegale pergjatë kufirit me Serbinë.

Kjo tashmë është konfirmuar për KALLXO.com nga zëvëndësdrejtori i policisë Veton Elshani.

Për bllokimin e këtyre rrugëve janë përdorur blloka dhe janë hapur gropa.

“Janë bllokim të rrugëve ilegale në mbarë kufirin që e kemi ne me Serbinë, janë mbi 20 bllokime të rrugëve që ne i kemi bërë. Diku me blloka betoni, diku me bager i kemi hap gropa dhe janë blloku ato rrugë” – ka thënë Elshani. (Gazeta Express)

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...