22/06/2024

Largoni skuqjen nga lëkura me maskën e dredhëzës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Pas një dite të gjatë në punë ose gjatë një qëndrimi jashtë me fëmijët, lëkura juaj do të skuqet dhe do të irritohet.

Për të larguar këtë gjendje që keni ju duhet të vendosni maskë në fytyrën tuaj, kjo pasi ajo do të ju mbrojë nga të gjitha këto.

Sipas Sio Beauty, ju duhet të keni parasysh maskën e dredhëzës me përbërësit tjerë, për shkak se ajo do të ju largojë të gjitha këto nga lëkura.

Pra, ju duhet të merrni një enë, në të vendosni një dredhëz, një lugë gjelle mjaltë dhe një lugë kos.

Të gjitha këto i përzieni mirë bashkë derisa të treten, më pas e pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë, pas kësaj vendoseni maskën dhe mbajeni për 15 minuta.

Pastaj e pastroni fytyrën me ujë të vakët dhe me peshqir të butë e thani./indeksonline

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...