15/06/2024

Mbappe mund të largohet nga PSG-ja këtë verë, pasi refuzoi vazhdimin e kontratës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kylian Mbappe ka vendosur që të mos aktivizojë zgjatjen e kontratës së tij me Paris Saint-Germain (PSG) dhe mund të largohet nga klubi këtë verë.

Siç ka njoftuar Fabrizoi Romano, Mbappe ka informuar klubin për vendimin e tij për të mos aktivizuar opsionin për zgjatje, duke lënë kontratën e tij të vlefshme deri në qershorin e vitit 2025 të skadojë në qershorin e ardhshëm të vitit 2024.

Njoftimi i Mbappe ka vendosur klubin në një pozicion të vendosur, duke i kërkuar atij të nënshkruajë një kontratë të re këtë verë ose të shitet.

PSG-ja nuk ka qëllim të humbasë Mbappe si agjent i lirë në verën e vitit 2024 dhe ka vënë një ultimatum për sulmuesin.

Mbappe ka kontratë deri në qershor 2024, në të cilën e ka të përfshirë opsionin e vazhdimit për një vit tjetër, gjegjësisht përgjatë vitit 2025, por nuk planifikon ta aktivizojë këtë opsion.

Real Madridi tani mund të rrisë interesin e tyre për Mbappe, pasi ata kërkojnë të forcojnë vijën e sulmit pas lëvizjes së veteranit Karim Benzema në Al-Ittihad në Arabinë Saudite.

Ekziston gjithashtu pasiguri për të ardhmen e një ylli tjetër të PSG: Neymar i Brazilit.

Por largimi i dukshëm i Mbappe do të ishte humbja më e madhe për PSG-në, duke qenë se ai është një ikonë kombëtare në Francë dhe konsiderohet gjerësisht si një nga lojtarët e paktë që mund të marrë përsipër nga Messi dhe Cristiano Ronaldo si ylli më i madh i futbollit.

Mbappe ka fituar pesë tituj të ligës franceze me PSG-në dhe ishte fitues i Kupës së Botës me Francën në vitin 2018.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...