25/06/2024

Me largimin e Henderson, Liverpooli tashmë ka gjetur liderin e ri të skuadrës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Liverpooli nuk do të humbiste vetëm një mesfushor me përvojë nëse Jordan Henderson do të kalonte në Arabinë Saudite.

Jurgen Klopp mund të marrë disa euro më shumë për të shpenzuar në tregun e transferimeve nëse Reds bien dakord për një tarifë me Al-Ettifaq dhe anglezi nënshkruan një kontratë mega-monetare në Lindjen e Mesme.

Por, ajo që ai nuk do të mund të blejë është përvoja dhe lidershipi që ata do të humbasin nëse Henderson largohet.

Klopp do të duhet të emërojë një kapiten të ri pasi zëvendës-kapiteni James Milner u largua në fillim të kësaj vere për te Brighton. Ka shumë kandidatë të dukshëm, megjithëse Virgil van Dijk do të ishte një favorit i qartë.

Holandezi tashmë është një gjeneral në fushë dhe ai është kapiten i vendit të tij. Do të ishte një tranzicion i qetë për të që të merrte shiritin në krah, ai e ka mbajtur atë më parë në mungesë të Henderson dhe Milner.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...