16/06/2024

Minatori përlotet para deputetëve: Punët i kemi keq, leni këto mbledhje

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Minatori i “Trepçës”, Sami Peci është përlotur para deputetëve të Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti teksa po fliste për grevën e mbajtur tash e 8 ditë.

Ai ka theksuar se kushtet i kanë tejet të rënda.

“Minutat janë të mëdhenj, kërkese shpirtërore është hajdeni shpëtoni minatorët”, u shpreh ai mes tjerash. Duhet me ditë që jeta po rrezikohet, leni këto sene mbledhje. Urdhëroni, me neve, pa neve t’i nxjerrim minatorët”.

“Jemi për kërkesa sociale se shume keq i kemi punët”./eo/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...