17/06/2024

Mushkolaj kritikon opozitën në Kuvend: Duhet të organizohen, për ta penguar të keqen. Ndryshe, gjithçka tingëllon fallc

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka kritikuar partitë opozitare në parlament të cilat, pavarësisht se poe kundërshtojnë marrëveshjen e Ohrit, nuk po ndërmarrin asgjë për ta zbatuar.

Mushkolaj në Facebook ka shkruar se nëse marrëveshja është më e keqja ndonjëherë për Kosovën, atëherë nuk mjafton që partitë opozitare veç të japin opinione e të analizojnë situatën.

Postimi i plotë:

Opozita në parlament po thotë se marrëveshja e pranuar nga Kurti është e dëmshme, madje po e cilësojnë edhe si akt tradhtie. Por, këto parti nuk po ndërmarrin asgjë që ajo të mos zbatohet. Nëse marrëveshja është më e keqja ndonjëherë për Kosovën, atëherë nuk mjafton që partitë opozitare veç të japin opinione e të analizojnë situatën. Për këtë punë janë analistët. Duhet të organizohen, për ta penguar të keqen. Ndryshe, gjithçka tingëllon fallc dhe farsë./indekonline

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...