16/06/2024

Një aeroplan i “Japan airlines” përfshihet nga flakët derisa ateron në pistën e aeroportit në Tokio

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 7.6, dhe dhjetëra qytetarëve të vdekur si pasojë e tërmetit dhe dhjetëra tjerë të lënduar, është prekur edhe nga një aksident.

Bëhet fjalë për një aeroplan që u përfshi nga zjarri në pistën e aeroportit të Tokios.

Ishte aeroplani i aviokompanisë “Japan Airlines” që u përfshi nga zjarri teksa po ateronte në aeroportin Haned të Tokios.

Mediat japoneze e në veçanti transmetuesi publik NHK ka publikuar pamjet ku shihet sesi zjarri del nga dritaret e aeroplanit por edhe nën fluturake.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo të vdekur sikurse që nuk dihet as shkaku i zjarrit që shpërtheu në fluturake.

Raportohet se 300 pasagjerë gjendeshin brenda aeroplanit. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...