16/06/2024

Nuk ka kolona dhe pritje të gjata nëpër pikat kufitare

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Qendra Kombëtare e Menaxhimit Kufitar bën të ditur se nuk ka kolona dhe pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare.

QKMK në përditësimin e orës 06:57 njofton se në të gjitha pikë-kalimet kufitare pritjet në hyrje dhe dalje të Kosovës janë nga 3 deri në 5 minuta, ndonëse është raportuar se kompanitë kanë shtuar numrin e linjave për udhëtime jashtë vendit, pas hyrjes në fuqi të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Kolona nuk ka as në pikat kufitare Merdar e te Dheu i Bardhë ku zakonisht krijohen në kohën e festave dhe pushimeve verore me ardhjen e bashkatdhetarëve.\Telegrafi\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...