21/06/2024

OKB-ja ulë në gjysmështizë flamujt për kolegët e tyre të vrarë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Komplekset e Kombeve të Bashkuara në të gjithë Azinë ulën në gjysmështizë flamurin e OKB-së blu dhe të bardhë në orën 9:30 të mëngjesit me kohën lokale në Bangkok, Tokio dhe Pekin.

Stafi mbajti një minutë heshtje për të nderuar kolegët që humbën jetën në Gaza gjatë konfliktit Izrael-Hamas.

UNRWA ka raportuar mbi 100 punonjës të saj të vrarë në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës më 7 tetor. /mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...