14/06/2024

Pamje kur ndërtesat shemben nga tërmeti në Marok – VIDEO

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Marokun, duke lënë të vdekur qindra persona dhe ndërtesa të shkatërruara, raporton The Guardian.

Sipas Shërbimit Gjeologjik të ShBA-së, magnituda e këtij tërmeti ishte 6.8 dhe kishte epiqendrën në Malet Atllas. Ministri i Punëve të Brendshme të Marokut ka thënë se së paku 296 persona kanë vdekur më provincën afër epiqendrës së tërmetit.

153 të tjerë kanë mbetur të lënduar, të cilët po trajtohen nëpër spitale.

Në disa pamje të publikuara në rrjetin social “X”, i njohur më herët si Twitter, shihen ndërtesa duke u shembur e banorët të cilët janë në panik total.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...