19/06/2024

Pas fitores së Kosovës ndaj Izraelit, kjo është renditja e grupit I

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Fas fitores së arritur të Kosovës kundër Izraelit, me rezultat minimal prej 1 me 0, në kuadër të ciklit kualifikues të kampionatit evropian “Euro 2024”, Kosova renditet në vendin e katërt me dhjetë pikë në grupin I, që i bie se, ne, matematikisht, ende jemi në garë, por se gjithçka varet nga rezultatet e radhës të kombëtares tonë dhe shteteve konkurruese në lojërat që do të vazhdohen ditët në vazhdim.

Të kujtojmë se golin e fitores për dardanët e realizoi Milot Rashica në minutën e 42-të, të ndeshjes.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...