18/07/2024

Presidenti Erdoğan do të vizitojë Uzbekistanin, Indonezinë, Bahreinin dhe Katarin

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se këtë muaj do të udhëtojë në Uzbekistan, Indonezi, Bahrein dhe Katar, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas takimit të kabinetit në kryeqytetin Ankara, presidenti Erdoğan njoftoi se të enjten dhe të premten do të vizitojë qytetin Samarkand në Uzbekistan në kuadër të një samiti të liderëve të vendeve të G20-tës.

Më pas, të martën dhe të mërkurën e javës së ardhshme ai do të udhëtojë në Bali të Indonezisë.

Pas samitit në Uzbekistan, njoftoi Erdoğan, ai do të vizitojë Bahreinin dhe më 20 nëntor do të vizitojë Katarin.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...