15/06/2024

Presidentja Osmani për 500 të vdekur në Gaza: Jetët e pafajshme duhet të mbrohen!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidentja e Republikës, Vjosa Osmani ka reaguar pas lajmi se mbi 500 persona kanë mbetur të vdekur nga sulmi në një spital në Gaza.

“Është shkatërruese të shohësh pasojat në jetë njerëzore me qindra viktima civile pas bombardimit të një spitali në Gaza, duke përfshirë gra dhe fëmijë. Jetët e pafajshme duhet të mbrohen. Fatkeqësisht, janë civilët ata që vuajnë më shumë në çdo konflikt”, ka shkruar ajo në Twitter.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...