21/06/2024

Protestojnë punëtorët fizik të KEK-ut

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Shoqata Sindikale e punëtorëve të sigurimit fizik në KEK ka protestuar sot para të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).

Ata thanë se kërkesa e tyre tash e disa kohë është që të kthehen në kuadër të kësaj kompanie.

Protestuesit bënë thirrje që të kthehen në shtëpinë e tyre, dhe kërkuan mostenderimin e këtij departamenti, raporton EO, transmeton Klankosova.tv.

Nuk është hera e parë që kjo sindikatë përmes protestave paraqet të njëjtat kërkesa.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...