23/07/2024

PSG ka 300 milionë euro për transferimin e pesë yjeve në verë – Si mund të ndikohet Barcelona dhe Real Madridi?

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ndërsa Real Madrid është afër nënshkrimit të Kylian Mbappes, pasojat mund të jehojnë në të gjithë pjesën tjetër të Evropës në nivelin e Ligës së Kampionëve. Los Blancos mund të mos bëjnë shumë më shumë shpenzime pas Mbappes, megjithëse ata po ndjekin Alphonso Davies, por Paris Saint-Germain do të luhatet shumë në tregun e transferimeve.

Jo vetëm që parisienët synojnë të zëvendësojnë Mbappen, por ESPN raporton se ata synojnë të forcohen në të gjithë repartet dhe do të kenë 300 milionë euro për ta bërë këtë.

Tashmë, ata kanë identifikuar pesë emra që janë larg nga të tjerët për sa i përket objektivave të mundshëm: Victor Osimhen, Rafael Leao, Bruno Guimaraes, Bernardo Silva dhe Leny Yoro.

Ndërsa Barcelona kishte shumë pak gjasa të bënte një lëvizje për ndonjërin këtë verë për shkak të kufizimeve të tyre financiare, kjo do të thotë se Guimaraes mund të jetë jashtë kartave për vitet e ardhshme nëse ai lëviz, dhe Bernardo Silva mund të largohet prej tyre përgjithmonë.

Duhet pranuar se ai është portretizuar gjithmonë si një objektiv i Xavi Hernandez më shumë se çdo gjë tjetër, por duke mbushur 30 vjet këtë vit, Silva mund të bëjë vetëm një lëvizje të madhe në karrierën e tij.

Për Real Madridin, objektivi i tyre kryesor është padyshim vetë Mbappe. Megjithatë, ata kanë qenë të lidhur ngushtë me mbrojtësin e Lille, Leny Yoro , i cili është konsideruar si gjëja tjetër e madhe në mesin e mbrojtësve qendrorë.

Vetëm 18 vjeç, dhe me kontratën e tij deri në 2025, një lëvizje këtë verë i bën thirrje Yoros. Nëse PSG mbyllet në një garë për Yoro me Real Madridin, ata mund të shtyjnë më shumë, pasi kanë humbur ndaj Mbappes, siç bëri Los Blancos me Aurelien Tchouameni në 2022. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...