16/04/2024

Qindra kilogramë drogë të konfiskuara më 2023

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Policia e Kosovës ka prezantuar sukseset e punës për vitin 2023.

Gjatë 365 ditëve të punës, drejtori i Përgjithshëm i këtij institucioni, Gazmend Hoxha, ka publikuar të dhënat.

Hoxha bëri të ditur se sa substanca narkotike janë konfiskuar këtë vit.

Në tabelën e publikuar, shihet se gjatë 2023-tës janë konfiskuar mbi 539 kilogramë marihuanë dhe 21 mijë e 989 bimë kanabisi.

I pari i PK-së njoftoi se janë konfiskuar pesë kilogramë e 150.66 gramë kokainë.

E treta nga drogat e sekuestruara, renditet edhe heroina me dy kilogramë 870.65 gramë.

Ndërkaq, sasia e llojit të drogës Ekstazi, e cila është konfiskuar është një kilogram e 220.98 gramë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...