25/06/2024

Real Madridi është shumë i pakënaqur me Mbappen pasi transferimi i tij po komplikohet

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Situata e Kylian Mbappes në Paris Saint-Germain ka qenë tema më e diskutuar në futbollin botëror gjatë javëve të fundit, pas deklaratës së tij për të mos nënshkruar një kontratë të re me kampionët francezë.

Kjo do të thotë se ai është i lirë të largohet verën e ardhshme, në të cilën pikë ai ka të ngjarë të bashkohet me Real Madridin.

Megjithatë, me PSG-në e vendosur për të mos e humbur atë falas, dhe pasi e ka futur në listën e transferimeve, situata është bërë e ngatërruar.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Real Madridi ka rritur gjithnjë e më shumë zhgënjimin me Mbappen dhe përfaqësuesit e tij.

“Florentino Perez është i zemëruar me përfaqësuesit e Kylian Mbappes, të cilët, sipas tij, nuk i kanë fshehur sa duhet qëllimet dhe i kanë bërë gjërat edhe më keq me letrën (dërguar PSG-së), e cila ishte e kotë nga këndvështrimi i tij”.

“Presidenti i Real Madrid beson se është në një pozicion delikat. Ardhja pa pagesë e Mbappes në vitin 2024 është e komplikuar dhe nëse ai nuk bën një përpjekje të konsiderueshme ekonomike këtë verë, ai ka frikë se përfaqësuesit e klubit do të mërziten”, thuhet nga gazeta spanjolle.

Situata e Mbappes me siguri do të ketë shumë kthesa para fundit të afatit kalimtar të verës, por Real Madridi do të shpresojë dëshpërimisht se ata janë ende në një pozicion për ta nënshkruar atë falas në 2024. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...