19/06/2024

Rënia e kulmit të objektit të Komunës së Prishtinës nga erërat e forta, lëndohet një vajzë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Erërat e forta kanë bërë që kulmi i ndërtesës së Komunës së Re të Prishtinës të bie në tokë.

Nga lëndimet e pësuara nga rënia e kulmit të ndërtesës së Komunës së Prishtinës në Lagjen “Arbëria” një femër është dërguar për tretman mjekësor në Klinikën Emergjente të QKUK-së.

Drejtori i Klinikës Emergjente, Naser Syla, ka thënë për Telegrafin se pacientja është dërguar në këtë klinikë dhe të njëjtit janë duke iu bërë ekzaminimet mjekësore.

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...