28/05/2024

Rohde: Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën drejt BE-së

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën drejt Bashkimit Evropian.

Rohde në një video të postuar në platformën X në Ditën e Evropës tha se pa vendet e Ballkanit Perëndimor, projekti evropian nuk është i plotë.

“Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së. Pa vendet e Ballkanit Perëndimor, projekti evropian nuk është i plotë”, shkruan Rohde.

Ai tutje thotë se BE është projekti më i suksesshëm i paqes në historinë globale.

“Është një projekt i papërfunduar dhe shpresoj që shumë shpejt të ketë anëtarë të rinj dhe në mesin e këtyre shpresoj të jetë Kosova një ditë. Gjermania është duke bërë gjithçka që të mbështesë këtë proces”, thotë Rohde. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...