19/06/2024

Rritet numri i viktimave palestineze në Gaza

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Të paktën 35.562 palestinezë janë vrarë dhe 79.652 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori.

Shifrat janë përditësuar nga Ministria e Shëndetësisë në territorin e rrethuar dhe të bombarduar nga Izreaeli.

Ministria deklaroi se 106 njerëz u vranë dhe 176 u plagosën në periudhën e fundit të raportimit 24-orësh.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...