23/07/2024

Serbëve në Kosovë u dalin pagat në llogari, thonë se mungon dinari

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Rreth 200 punonjësve serbë në veri të Mitrovicës u kanë dalë pagat nga Serbia në llogaritë e tyre, por se thonë se mungon dinari dhe nuk kanë mundur t’i tërheqin mjetet.

Një nga të tubuarat para kursimores së postës, Sllagjana Millenkoviq, ka deklaruar se është e nervozuar me vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës, që sipas saj po ua vështirëson jetën, transmeton Telegrafi.

“Po na e vështirëson jetën, nuk po mund të tërheqim rrogën. Jo të gjithë mund të shkojnë në Serbi të marrin rrogën. Ka të moshuar dhe të sëmurë”, tha Millenkoviq.

“Një herë kanë arritur në sportel të tërheq 10 mijë dinarë, por edhe kjo është kufizuar”, shtoi ajo.  /Telegrafi/

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...