16/06/2024

Shitjet e telefonave më në fund po rriten, pas dy vitesh

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në tetor, shitjet e telefonave të mençur në nivel global u rritën me pesë për qind, për herë të parë në 27 muaj.

“Udhëheqësit e rritjes janë tregjet në zhvillim në Lindjen e Mesme dhe Afrikë dhe fillimi i sezonit të festave në Indi”, thuhet në njoftimin e raportuar nga CNBC.

Apple iPhone 15 u shfaq në treg në fund të shtatorit dhe efektet e para të shitjeve u ndjenë në tetor, transmeton Telegrafi.

Tregjet më të zhvilluara, ku ka ‘ngopje’ në shitjen e telefonave të mençur, shënojnë një rikuperim më të ngadaltë.

Bazuar në këto rezultate, pritet që tregu global i smartfonëve të rritet në tremujorin e katërt të 2023. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...