21/04/2024

Shqipëria zgjidhet anëtare e Bordit Ekzekutiv të UNESCO-s

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Shqipëria zgjidhet anëtare e Bordit Ekzekutiv të UNESCO-s për periudhën 2023-2027, njoftoi ministri për Evropë dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani.

Hasani përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka falënderuar shtetet anëtare që votuan Shqipërinë.

“Një lajm i shkëlqyer vjen nga Parisi: Shqipëria sapo u zgjodh anëtare e Bordit Ekzekutiv të UNESCO-s për periudhën 2023-2027. Falënderojmë të gjitha shtetet anëtare që na besuan këtë përgjegjësi të rëndësishme dhe presim të bashkëpunojmë ngushtë me të gjithë anëtarët e Bordit, në frymën e dialogut dhe konsensusit”, shkruan Hasani.

Në një botë të ndarë nga kriza të shumta, siç shkruan Hasani, ne kemi nevojë më shumë se kurrë të investojmë në paqe.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...