17/06/2024

Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë, presidenca tregon arsyen

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Vizita e një delegacioni amerikan në krye me nënsekretarin e Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së, Derek Chollet, në Kosovë është shtyrë për një datë tjetër.

Këtë e ka konfirmuar Bekim Kupina, këshilltar për media i presidentes Vjosa Osmani.

Kupina tha se shtyrja është bërë për gjithë turin ballkanik për shkaqe objektive të njërit nga anëtarët e delegacionit.

“Nuk ka anulim të vizitës, por jemi informuar se ka shtyrje të datës për gjithë turin ballkanik (pra Kosovë, Bosnje e Hercegovinë dhe Serbi) për shkaqe objektive të njërit nga anëtarët e delegacionit”, tha ai.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...