17/06/2024

Xavi i do dy yje të Ligës Premier te Barcelona, njëri nga Man City dhe tjetri nga Tottenhami

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Pas fitores 3-0 të Barcelonës ndaj Real Madridit mbrëma, trajneri Xavi Hernandez këmbënguli se ai ka ende nevojë për përforcime të tjera në skuadrën e tij për të konkurruar për trofe.

Veçanërisht, Xavi dëshiron të nënshkruajë një mbrojtës të ri të djathtë dhe një mesfushor kreativ, dhe ai ka objektiva në mendje.

Sipas Javi Miguel, këta janë Joao Cancelo i Manchester City dhe Giovani Lo Celso i Tottenham Hotspur, dhe Xavi do të shtyjë që Barcelona t’i nënshkruajë ata këtë verë.

Barcelona u përpoq të nënshkruante Cancelon në huazim në janar, por City e hodhi poshtë qasjen në favor të dërgimit të tij te Bayern Munich. Ata tani mund të ri-hyjnë në ofertë për portugezin, i cili nuk ka gjasa të jetë pjesë e planeve të Pep Guardiolës për sezonin e ri.

Xavi është një tifoz i madh i Lo Celsos, i cili pritet të jetë i disponueshëm për transferim këtë verë pasi kaloi 18 muajt e fundit si huazim te Villarreal.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...