16/04/2024

Sveçla e Krasniqi arrijn në një aksion në Dragash: Mbyllëm katër komuna paralele!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Xhelal Sveçla e Elbert Krasniqi vazhdojnë të jenë “motori” i Qeverisë Kurti.

 

Dy ministrat kanë arritur sot në Dragash në një aksion për të dëshmuar sovranitetin dhe fuqinë e shtetit të Kosovës.

 

“Sot në fshatin Vranisht të Dragashit mbyllëm 4 komuna paralele që kanë operuar ilegalisht për gjithë këto vite. Në këtë fshat kundërligjshëm kanë vepruar dhe lëshuar dokumente për komunën e Prizrenit, Suharekës, Rahovecit dhe Dragashit. Nga sot ajo më nuk operon.
Republika e Kosovës është shtet unitar dhe si e tillë nuk do të lejojë asnjë paralelizëm kundërkushtetues” thuhet në njoftimin e ministrit Krasniqi.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...