18/05/2024

Sveçla pret ministrin britanik, flasin për sigurinë e kufirit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministri britanik Kundër Emigrimit të Paligjshëm, Michael Tomlinson, po qëndron për një vizitë në Kosovë.

Ai është takuar me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Kështu ka njoftuar Ambasada britanike përmes një postimi në faqen e saj zyrtare.

“Sot në Kosovë, ne mirëpritëm ministrin britanik Kundër Emigrimit të Paligjshëm, Michael Tomlinson, ku ai shkëmbeu pikëpamjet me ministrin Xhelal Sveçla mbi mënyrat se si vendet tona mund të intensifikojnë bashkëpunimin në sigurinë e kufirit”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Sipas njoftimit, të dy ministrat kanë shkuar për të parë nga afër një demonstrim të mbështetjes praktike britanike në kufirin në Vërmicë, teksa do të udhëtojnë për në Konferencën rajonale në Tiranë, për emigracionin ilegal dhe sigurinë e kufirit.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...