18/07/2024

Takimi i Kurtit me opozitën, oborri i Qeverisë mbushet me flamuj amerikanë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Tashmë ka nisur të mbahet takimi i kryeministrit Albin Kurti me liderët e partive opozitare.

Ajo që ka rënë në sy është se oborri i Qeverisë së Kosovës ishte i mbushur me flamuj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Arlind Ymeri, nga shoqëria civile një ditë më parë e ka dhënë shpjegimin se pse këta flamuj dhe pikërisht ky numër i tyre janë vendosur para ndërtesës së qeverisë.“Arsyeja pse i kemi vendosur 17 flamuj ka të bëjë me datën e pavarësisë 17 shkurtin në shenjë falënderimi fillimisht për Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndihmën e tyre për pavarësimin e Republikës së Kosovës”, ka thënë për Klan Kosova, Ymeri. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...