15/06/2024

Të paktën 35 të vrarë nga sulmi izraelit në shkollën e OKB-së në Gaza

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një sulm ajror izraelit në një shkollë të OKB-së të mbushur me qindra palestinezë të zhvendosur në Gazën qendrore raportohet se ka vrarë të paktën 35 persona.

Gazetarët vendas i thanë BBC-së se një avion luftarak qëlloi dy raketa në klasat në katin e fundit të shkollës në kampin urban të refugjatëve Nuseirat.

Gazetarët dhe banorët vendas thanë se sulmi ndodhi në orët e para të së enjtes në shkollën al-Sardi, e cila drejtohet nga agjencia e OKB-së për refugjatët palestinezë.

Sipas banorëve, shkolla ishte plot me qindra njerëz të zhvendosur që kishin ikur nga luftimet diku tjetër në Gaza.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...