18/07/2024

Të shtëna me armë zjarri në Veri të Mitrovicës, brohoritet “U kthyem, Kosova është Serbi” (VIDEO)

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Disa persona të maskuar dhe të armatosur janë filmuar të shtunën e pesë nëntorit në Veri të Kosovës.

Në sfond të pamjeve të publikuara nga “Istraga”, dëgjohen të shtëna armësh.

Po ashtu, këta persona të panjohur dëgjohen teksa thërrasin më zë të lartë se “jemi kthyer, Kosova është Serbi, Krimea është Rusi”.
“Persona të maskuar të armatosur me automatikë janë filmuar sonte në veri të Kosovës. Në sfond dëgjohen të shtëna armësh, ndërsa burra të panjohur thonë – “Jemi kthyer”. Kosova është Serbi, Krimea është Rusi”. Për Istarag u konfirmua se janë dëgjuar të shtëna armësh në afërsi të vendit ku është xhiruar video”, thuhet në një postim në Twitter të kësaj faqeje.

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...