25/06/2024

Tensione para Bashkisë së Tiranës, protestuesit djegin goma dhe përplasen me policinë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në ambientet e jashtme të Bashkisë së Tiranë po mbahet këtë të hënë protesta e 11-të e organizuar nga Aleanca për Teatrin mbështetur nga Rithemelimi dhe Partia e Lirisë.

Protesta është tensionuar dhe mes protestuesve dhe policëve ka pasur përplasje.

Protestuesit kanë arritur të t’i vënë flakën disa gomave pavarësisht përpjekjeve të policisë për ti ndaluar.

Gjithashtu protestuesit kanë hedhur edhe shishe në drejtim të policisë, ku për pasojë raportohet se një nga efektivët ka pësuar lëndime në sy. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...