18/05/2024

Tërmet në Turqi, s’raportohet për viktima – ka vetëm dëme materiale

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Këtë të premte, Turqia është goditur nga një tjeter tërmet i fuqishëm.

Sipas raportitmit të medieve turke, magnituda e këtij tërmeti ka qenë 5.6., ndërsa epiqendra e tij ka qenë rrethi Sulusaray i Tokatit.

Ky tërmet është ndjerë në vendet përreth. Deri më tani nuk raportohet për viktima, por vetëm dëme materiale.

Lidhur me këtë situatë, ministri turk i Transportit dhe Infrastrukturës, ka thënë se në zonat ku ka ndodhur tërmeti nuk janë dëmtuar urat dhe rrugët.

“Nuk është hasur asnjë situatë negative në urat dhe rrugët në zonën ku ka rënë tërmeti”, ka thënë ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Abdulkadir Uraloğlu.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...