16/06/2024

Tirana do të përballet me Beşiktaş në rast të kualifikimit në raundin e dytë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Tirana fillimisht do të përballet me klubin gjeorgjian Dinamo Batum, ndërsa në rast të kualifikimit në raundin e dytë do të përballet me Beşiktaş

Klubi i Kategorisë Superiore të Shqipërisë, Tirana, në rast se kualifikohet në raundin e dytë në kuadër të UEFA Ligës së Konferencës do të përballet me gjigandin turk, Beşiktaş, raporton Anadolu.

Në shortin e hedhur në qytetin Nyon të Zvicrës u përcaktuan ndeshjet e raundit të dytë të sezonit të ri në turneun e tretë më të madh të futbollit evropian.

Tirana fillimisht do të përballet me klubin gjeorgjian Dinamo Batum, ndërsa në rast të kualifikimit në raundin e dytë do të përballet me Beşiktaş.

Ndeshjet e Tiranës me Dinamo Batum në raundin e parë do të luhen më 13 dhe 17 korrik.

Ndeshjet e para të raundit të dytë do të luhen më 27 korrik, ndërsa ndeshjet kthyese më 3 gusht.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...