25/06/2024

Tollovi në Gjakovë! Ardian Gjini kërkon shkarkimin e drejtorit Bedri Cahani që largoi vajzën me shami nga shkolla

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Drejtori i gjimnazit “Hajdar Dushi” në Gjakovë, Bedri Cahani, nuk po duket të jetë njeriu i preferuar i të parit të Gjakovës, Ardian Gjini.

Arsyet e përplasjes si duket janë qendrimet islamofobe të drejtorit Cahani, veprimet e të cilit mund të i kushtojnë në elektorat Ardian Gjinit.

RTI merr vesh se drejtorit në fjalë i është kërkuar dorëheqja nga ky post përshkak të qëndrimeve të tij të cilat kanë hapur debat dhe reagime të shumta në publik.

Sipas burimeve të RTI-së, drejtori Bedri Cahani nuk ka pranuar kërkesën e kryetarit Gjini për tu shkarkuar nga pozita që ka tash e sa vite.

Cahani ka paralajmeruar një konferencë për media për ditën sotme, thonë burimet e RTI-së

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...