28/05/2024

Turqia dhe SHBA pajtohen për dërgimin e ndihmave humanitare në Gaza

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Turqia dhe SHBA pajtohen për sigurimin e dërgimit të pandërprerë të ndihmave humanitare në Gaza, thanë burimet diplomatike turke.

Gjatë takimit Fidan-Blinken u theksua edhe nevoja për të punuar së bashku për një zgjidhje me dy shtete, thanë burimet diplomatike.

Ministri i Jashtëm turk Fidan, në takimin me homologun amerikan Blinken, theksoi nevojën urgjente për armëpushim në Gaza dhe që Izraeli të ndalojë së shënjestruari civilët.\Mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...