16/04/2024

Turqia shpëton 55 emigrantë në Detin Egje

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Roja Bregdetare Turke njoftoi se ka shpëtuar 55 emigrantë të parregullt në Detin Egje, raporton Anadolu.

Njësitë e rojës bregdetare shpëtuan emigrantë të parregullt nga një gomone në qarkun Dikili të provincës Izmir.

Turqia ka qenë një pikë kyçe tranziti për emigrantët e parregullt që duan të kalojnë në Evropë për një jetë të re, veçanërisht ata që ikin nga lufta dhe persekutimi.

Vendi, i cili tashmë strehon katër milionë refugjatë, më shumë se çdo vend tjetër në botë, po merr masa të reja në kufijtë e tij për të parandaluar një fluks të ri emigrantësh.\Mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...