19/06/2024

U kap me substanca narkotike në Tiranë dhe u përjashtua nga partia – gjithçka pas arrestimit të asamblistit të LVV-së

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një ditë më parë Policia e Shtetit në Tiranë arrestoi pesë persona për trafikim me lëndë narkotike, ndërkaq në mesin e të arrestuarve është edhe Besnik Mujeci, asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë.

Policia e Shtetit në njoftimin zyrtar kishte bërë të ditur se ata janë kapur me 11 300 tabletash ekstazi MDMA, vlera e të cilës arrin 400 mijë euro.

“Nga hetimet ka rezultuar se këta shtetas, duke shfrytëzuar fluksin e sezonit turistik i kalonin dërgesat nëpërmjet linjave të autobusëve Prishtinë-Tiranë. Pasi dërgesat arrinin në Tiranë, ata transportoheshin me makina të marra me qira në Tiranë dhe në qytete të tjera, kryesisht bregdetare”, thuhej në njoftim.

E, në lidhje me këtë pas inicimit të procedurës disiplinore ndaj asamblistit Besnik Mujeci, Komisioni Disiplinor i LVV-së mori vendim për përjashtimin e tij nga partia.

Vendimin e bëri të ditur Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, i cili tha se “pas marrjes së informacionit për arrestimin e asamblistit të Komunës së Prishtinës nga radhët e subjektit tonë, Komisionin Disiplinor i LVV menjëherë ka trajtuar këtë rast”.

“Si rrjedhojë Komisioni Disiplinor i Lëvizjes Vetëvendosje në mbledhje mori vendim për përjashtimin e anëtarit Besnik Mujeci nga anëtarësia dhe të gjitha strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje”, ka shkruar Rama në një postim në Facebook.

Për këtë vendim të strukturave partiake ka reaguar edhe Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu.

“Veprimet për të cilat është arrestuar Besnik Mujeci janë krime të rënda dhe institucionet e drejtësisë ndaj tij dhe të tjerëve, duhet të japin dënimet maksimale!”, ka shkruar Haxhiu, duke iu referuar vendimit të LVV-së, njofton Telegrafi.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...