17/06/2024

United Airlines po instalon ekrane 4K dhe Bluetooth në aeroplanët e saj

të fundit...

- Advertisement -spot_img

United Airlines ka arritur një marrëveshje me Panasonic Avionics që mund t’i bëjë fluturimet e klasit ekonomik dukshëm më të përballueshme.

Në këtë rast, nuk bëhet fjalë për sedilje më të gjera dhe më shumë hapësirë ​​për këmbët, por për një ekran më të mprehtë dhe më të madh dhe lidhje Bluetooth, transmeton Telegrafi.

United Airlines ka njoftuar se do të instalojë gati 300,000 njësi të ekraneve argëtuese gjatë fluturimit (IFE) të Astro, në modele të zgjedhura të aeroplanëve të saj të rinj Boeing 787 dhe Airbus A321XLR.

Këto ekrane përdorin teknologjinë 4K OLED, e cila premton cilësi më të lartë imazhi dhe kontrast më të mirë se shumë sisteme të tjera IFE.

Astrova gjithashtu ofron tingull rrethues 3D, nëpërmjet teknologjisë së saj më të fundit Bluetooth. Prandaj, pasagjerët nuk do të kenë më nevojë të përdorin kufje me tela ose të mbajnë një nga pajisjet dongle Bluetooth, për të përdorur kufjet e tyre me valë.

Astrova gjithashtu ka porte USB-C që mund të përdoren për të karikuar telefonat celularë dhe kompjuterët tabletë me fuqi 100W DC.

Aeroplanët Boeing 787 dhe Airbus A321XLR janë pjesë e flotës ndërkombëtare të United, por kompania gjithashtu do të pajisë aeroplanët në rrugët e brendshme me sistemet Astrova IFE.

Ekranet do të instalohen si pjesë e programit United’s Next, i cili synon të vendosë një ekran në çdo sedilje. United planifikon t’u japë pasagjerëve të klasit të parë qasje në ekranet IFE 13 inç, ndërsa pasagjerët e klasit ekonomik do të kenë qasje në ekranet 10 inç. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...