13/06/2024

Vazhdojnë marrjet e lejeve dhe gjobitjet për tejkalim shpejtësie

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është gjobitur një shofer i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 80 km/h ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me shpejtësi 173 km/h.

Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës thuhet se shoferit i është shqiptuar  gjoba prej 300 euro dhe tre muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

“Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 80 km/h ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me shpejtësi 173 km/h, i njëjti është gjobitur me 300€ dhe 3 muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik”, thuhet në njoftim.

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...