24/02/2024

Vitia flet për gjendjen në shëndetësi: Po bëjmë maksimumin, po hyjmë në procesin e reformave, s’ka kthim prapa!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Mungesë e barnave, ikje e personelit shëndetësor, ankesa të shumta të pacientëve, e lista të gjata të pritjes. Këto janë disa nga problemet, të cilat e kanë përcjellë dhe këtë vit shëndetësinë kosovare.

Por ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, shprehet  i impresionuar këtë fundvit, me punën që po bëhet në disa klinika të QKUK-së. Ai në një intervistë për “ Indeksonline”,  flet për rezultatet që janë arritur në këtë sektor.

Megjithëse thotë se është i kënaqur me punën që është bërë nga koha kur ai është ministër, pohon se ka akoma shumë telashe në shëndetësi. Ndërsa thekson se po hyjnë në një proces të reformave dhe se nuk do të ketë kthim mbrapa.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...