21/06/2024

Vuçiq: Evropa po kërkon që ta njohim Kosovën

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur për pengesa të brendshme dhe presione nga jashtë në lidhje me Kosovën.

Vuçiq në një paraqitje në TV Pink ka thënë se Evropa po ia kërkon atij njohjen e Kosovës.

“Evropa po kërkon që ne ta njohim Kosovën e pavarur, mos gënjeni se kjo nuk është e vërtetë, ajo në thelb po e kërkon këtë”, tha Vuçiq.

Ai foli më tepër për punët e brendshme të Serbisë dhe për popullaritetin e tij pas zgjedhjeve të fundit paralementare.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...