13/06/2024

Zbulohen specifikat e smartfonëve OnePlus 12

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Specifikimet e telefonit inteligjent OnePlus 12 u shfaqën në internet, të cilat paraqesin disa përmirësime të rëndësishme, por dizajni i modelit nuk është shumë i ndryshëm në krahasim me OnePlus 11 5G.

Telefoni celular do të mundësohet nga procesori i ri Snapdragon 8 Gen 3 i Qualcomm dhe do të mundësohet nga një bateri 5,400 mAh. Në anën e pasme do të ketë një kamerë telefoto 64 MP, e gjitha kjo është një përmirësim në krahasim me OnePlus 11 5G.

Bateria e përmendur mbështet karikim më të shpejtë me tela prej 100W, si dhe mbështetet edhe karikimi me valë 50W, gjë që mungonte në rastin e modelit OnePlus 11 5G.

Kamera e përparme, e cila ndodhet në qendër në prerjen e vrimës së shpimit, gjithashtu është përmirësuar ndjeshëm nga 16 në 32 MP, ndërsa kamera ultra e gjerë është përmirësuar me 2 MP në një total prej 50 MP.

Procesori i lartpërmendur do të çiftohet me 16 GB RAM LPDDR5X, por nuk dihet nëse ky është modeli bazë apo një përmirësim i disponueshëm si në rastin e OnePlus 11. Sa i përket ekranit, ai do të jetë një AMOLED 6.7 inç rezolucion 1440p me shpejtësi të ndryshueshme rifreskimi 1-120Hz.

Rasti është kryesisht i pandryshuar dhe përmban një rrëshqitës për njoftimet.

OnePlus 12 do të lansohet pak më vonë këtë vit. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...