18/04/2024

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Zinedine Zidane thuhet se nuk është i interesuar për një lëvizje gjatë verës në Ligën Premier dhe nuk po mendon të marrë drejtimin e  Manchester United.

Spekulimet për lëvizjen e tij të radhës vazhdojnë të rriten, me Zidanen së fundmi që konfirmoi synimin e tij për t’u rikthyer në menaxhim në të ardhmen e afërt, pas pothuajse tre vitesh larg lojës së futbollit.

Fituesi i Kupës së Botës 1998 ka zgjedhur të tregojë kujdes në ofertat e mëparshme të punës, në nivel klubi dhe kombëtar, me dëshirën e tij për të menaxhuar kombëtaren e Francës të paktën deri në vitin 2026.

Thashethemet e fundit janë fokusuar në potencialin për të zëvendësuar Thomas Tuchel në largim në Bayern Munich me trajnerin gjerman që do të vazhdojë në qershor.

Ish-bashkëlojtari i Zidane, Thomas Gravesen, ka pohuar se ai dëshiron të menaxhojë vetëm Real Madridin, Marseille ose Francën dhe rinovimi i Carlo Ancelottit do të thotë se një rikthim i Los Blancos është i bllokuar.

Sipas një përditësimi të ri nga mediat britanike, Zidane ka përjashtuar mundësinë e kalimit në Ligën Premier dhe nuk do të konsiderojë zëvendësimin e Erik ten Hag, nëse holandezi shkarkohet këtë verë. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...