25/06/2024

Zjarr në Elkos Center, tetë persona helmohen nga tymi, dërgohen në spital

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një zjarr i madh ka përfshirë sot në orët e mëngjesit objektin e Elkos Center në Pejë.

Objekti i cili është përfshirë nga flakët nga fotografitë dhe videot shihet se është djegur thuajse i tëri.
Zëdhënësi i Policia e Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi në një deklaratë për Telegrafin tha se zjarrfikësit po bëjnë maksimumin që zjarrin ta vënë në kontroll.

Ndërkaq, nga Spitali i Pejës kanë bërë të ditur se tetë persona kanë kërkuar ndihmë për shkak të helmimit nga tymi.
E pronari Ramiz Kelmendi në një deklaratë për Telegrafin tha se ende nuk dihet prej çka është shkaktuar zjarri. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...