18/05/2024

34 persona të arrestuar në Dublin pas protestave të dhunshme

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Pas një sulmi të armatosur që ndodhi në Dublin të Republikës së Irlandës, ku mbetën të plagosur pesë persona, tre prej të cilëve fëmijë, shpërthyen trazira.

Demonstruesit kanë dalë në vendngjarje dhe janë përplasur me policinë.

Mediat raportojnë se në protesta janë arrestuar 34 persona, transmeton.\Telegrafi\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...