19/06/2024

Ballkani kërkon fitore në udhëtim te Astana

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ballkani kërkon fitore sot (e enjte) në udhëtim të Astana në kuadër të ndeshjeve të grupeve në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Kosovës është mysafir i ekipit nga Kazakistani në ndeshjen e katërt të grupit C, e cila pritet të zhvillohet në “Astana Arena” nga ora 16:30.

Ekipi i Ilir Dajës vjen në këtë ndeshje pas formës së mirë në kampionat dhe e motivon fakti që ky ekip e mposhti në ndeshjen e fundit në Prishtinë.

Në anën tjetër, vendasit janë të motivuar pas fitores si mysafir i Ballkanit dhe synojnë rezultat pozitiv për të shtuar gjasat për kualifikim në raundin tjetër.

Momentalisht, Ballkani renditet i treti në grup me tri pikë, po aq sa ka Astana e katërta, por edhe Dinamo Zagrebi i vendit të dytë.

Ndeshja mes Astanas dhe Ballkanit e vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës do të gjykohet nga hungarezët.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...